Żłobek
Wszystkich zainteresowanych zapisaniem dziecka do żłobka prosimy o wypełnienie karty zgłoszeniowej i ankiety
oraz umówienie się z dyrektorem na spotkanie informacyjne pod numerem telefonu 602 400 599.
Aktywnie w żłobku
Rodziców chcących skorzystać ze świadczenia Aktywnie w żłobku prosimy o wypełnienie i dostarczenie do placówki formularza z danymi niezbędnymi do zgłoszenia dziecka.
Opłaty za żłobek na rok 2024/2025
Miesięczna opłata stała wynosi 1500 zł. |
Dzienna stawka żywieniowa w żłobku wynosi 14,00 zł. Wyżywienie w żłobku zawiera 3 posiłki: śniadanie, obiad z dwóch dań, podwieczorek. Wprowadza się odpis za wyżywienie za każdy dzień nieobecności dziecka w żłobku. |
Wirtualny spacer
Ramowy PLAN DNIA w żłobku
6.30 – 8.15 8.15 – 8.30 8.30 – 9.00 9.00 – 11.15 11.15 – 11.30 11.30 – 12.00 12.00 – 14.00 14.00 – 14.30 14.30 – 15.00 15.00 – 17.00 | Powitanie dzieci / zabawy swobodne / elementy gimnastyki Przygotowanie do śniadania, czynności higieniczne Śniadanie Zabawy edukacyjno - rozwojowe / zabawy swobodneprzebywanie na placu zabaw, spacer Przygotowanie do obiadu, czynności higieniczne Obiad Odpoczynek, sen, słuchanie bajek, muzyki Pobudka, przygotowanie do podwieczorku, czynności higieniczne Podwieczorek Zabawy edukacyjno – rozwojowe / swobodne / odbiór dzieci |
Zajęcia w żłobku
Nasze maluszki uczestniczą w zajęciach: - zabawa z językiem angielskim - 2 razy w tygodniu - rytmika - 2 razy w tygodniu - zajęcia plastyczne - z użyciem farb, plasteliny, materiałów o różnych fakturach np. nasiona - zabawy rozwijające wyobraźnię - np. jesteśmy na plaży, zbieramy jagody, pieczemy ciasto - zabawy z chustą animacyjną - teatrzyki z użyciem kukiełek - codzienne czytanie i opowiadanie bajek - ćwiczenie buzi i języka na wesoło - grupowe zajęcia logopedyczne - rozwój motoryki dużej - gimnastyka, tory przeszkód, proste układy taneczne - zajęcia tematyczne związane z porami roku, ważnymi wydarzeniami i świętami - zajęcia sensoryczne z użyciem mat sensorycznych - zabawy manipulacyjno-konstrukcyjne - klocki, puzzleWyprawka dla dziecka do żłobka
Kochani Rodzice zapisując dziecko do żłobka prosimy o przygotowanie następującej wyprawki: | ||
Prosimy o podpisanie wyżej wymienionych rzeczy. |
Adaptacja dziecka w żłobku
Pierwsze dni w żłobku.
Pierwsze dni pobytu dziecka w żłobku (okres adaptacji) są dla każdego malucha dużym wyzwaniem. Zadaniem rodziców jest zminimalizować stresy związane z nową nieznaną dziecku sytuacją. Jak możemy pomóc dziecku? Należy wcześniej rozmawiać z dzieckiem o zmianach, które mają nastąpić w jego życiu, opowiadając zawczasu, co je czeka, tłumacząc powody rozłąki, zapewniając o swojej miłości. Byłoby wskazane, żeby początki kontaktów malucha ze żłobkiem nastąpiły wcześniej niż powrót mamy do pracy, warto dziecko zapoznawać z nowymi sytuacjami powoli.
Adaptacja
Panuj nad emocjami. Gdy Ty będziesz przestraszona tym, że zostawiasz dziecko – w nim strach będzie większy.
Pożegnaj się szybko, nie przedłużaj rozstania, powiedz, gdzie idziesz. Możesz zadzwonić za pół godziny i spytać opiekunek, jak dziecko funkcjonuje. Nie rozmawiaj wtedy z dzieckiem – Twój głos może spowodować przypływ tęsknoty i ponowny płacz.
Nie martw się, gdy płacze przy powitaniu. Często są to łzy szczęścia z ponownego spotkania z Tobą, a nie spowodowane tym, że dziecku było w żłobku źle. Może być również zmęczone.
Spokojnie podchodź do poniedziałków. Często po weekendzie z rodzicami dziecko nie chce iść do żłobka (jak z Twoją chęcią pójścia do pracy w poniedziałki?)
Po powrocie spędzaj z dzieckiem duuuużo czasu, daj mu swoje zainteresowanie.
Czego dziecko uczy się w żłobku?
Dzieci uczęszczające do żłobka stają się bardziej aktywne.
Uczą się żyć w interakcjach z innymi dziećmi i dorosłymi.
Mają zapewnione wiele bodźców – kąciki zabaw, zabawy zespołowe, rytmikę, plastykę.
Rozwijają współczucie i zrozumienie dla innych.
Uczą się zachowania niezależności, ale i współdziałania z innymi dziećmi.
Żłobek zapewnia stałość godzin zabawy, posiłków, snu – to bardzo ważne w prawidłowym rozwoju.
Dziecko uczy się również przez obserwacje, jakie zachowania są naganne, nieakceptowane, przynoszące krzywdę innym.
Numer konta bankowego
Żłobek im. św. Joanny Beretty Molla ul. Jowisza 2, 83-010 Straszyn
61 8335 0003 0100 1197 2000 0010 (Bank Spółdzielczy w Pruszczu Gdańskim)