Wydarzenia

   

... Rok przedszkolny 2013/2014 ...

Koniec Roku    

31 lipca uroczystym apelem zakończyliśmy rok przedszkolny.

Westerplatte    

30 lipca wybraliśmy się na małą lekcję historii na Westerplatte. Dzieci zwiedzały Ruiny Koszar i Wartownię, gdzie miały okazję doświadczać miejsc pamięci narodowej. Wspinały sie na Pomnik Obrońców Wybrzeża, co wcale nie było proste, zważywszy na duże schody i małe nogi. Liczyły maszty, schody i metalowe znicze - jest ich po 7, na pamiątkę ilości dni bohaterskiej obrony kraju. Uczestniczyły też w pikniku oraz beztroskiej zabawie na świeżym powietrzu, za co dziękujemy Tym, którzy się o to starali walcząc za wolną Ojczyznę..

Lato w ogrodzie    

W lipcu korzystając z pięknej letniej pogody chętnie spędzamy czas na zabawach w naszym przedszkolnym ogrodzie.

Tydzień Francuski    

W czwartym tygodniu lipca obchodziliśmy Tydzień Francuski.

Tydzień Afrykański    

W trzecim tygodniu lipca obchodziliśmy Tydzień Afrykański.

Tydzień Grecki    

W drugim tygodniu lipca obchodziliśmy Tydzień Grecki.

Centrum Nauki Experyment    

27 czerwca nasze przedszkolaki pojechały na wycieczkę do Centrum Nauki Experyment w Gdyni.

Zakończenie Roku Sówek    

26 czerwca odbyło się zakończenie roku Sówek.

Dom Samotnej Matki    

18 czerwca Sówki pojechały na wycieczkę do Domu Samotnej Matki w Matemblewie.

Festyn Rodzinny    

13 czerwca jak co roku odbył się nasz wyczekiwany "Festyn Rodzinny".

Dobre Wychowanie Rapem    

10 czerwca na zakończenie zajęć teatralnych dzieci wystąpiły w przedstawieniu "Dobre Wychowanie Rapem".

Włoski Dzień Dziecka    

2 czerwca już tradycyjnie obchodziliśmy Dzień Dziecka w barwach włoskich. Poznaliśmy dwóch nowych bohaterów: dziewczynkę Anię i chłopca o imieniu Luigi, którzy mimo, iż pochodzą z dwóch różnych krajów Polski i Włoch, bardzo chcą się ze sobą zaprzyjaźnić. Wystarczy tylko, że nauczą się kilku słów w swoich językach i można się już wspólnie bawić. Tego dnia odsłoniliśmy naszą nową piaskownicę i bawiliśmy się nowymi zabawkami.

III Strasznie Fajny Dzień Dziecka    

1 czerwca nasze przedszkole wzięło udział w III-cim Strasznie Fajnym Dniu Dziecka w Straszynie zorganizowanym na boisku szkolnym. Wśród atrakcji, jakie przygotowaliśmy dla dzieci był cieszący się dużym zainteresowaniem połów ryb, a także załadunek piłeczek z użyciem koparki. Dziekujemy Wam drogie dzieci za tak liczne odwiedziny.

Dzień Mamy i Taty    

26, 28 i 30 maja gościliśmy kochanych Rodziców z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci oprócz występów, pięknych wierszyków i piosenek przygotowały niespodzianki kulinarne. Nie zabrakło gofrów i wyśmienitych deserów z galaretką i owocami. Cieszymy się, że naszym gościom wszystko smakowało.

Kumaki    

22 maja nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa "Kumaki", by tam spędzić dzień poznając konie i inne zwierzęta

Pinokio    

21 maja Sówki wystąpiły z przedstawieniem Pinokio w V Gminnym Konkursie Małych Form Teatralnych

Dzień Flagi    

30 kwietnia przygotowywaliśmy się do świętowania Dnia Flagi

Dzień Patronki    

28 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Patronki

Wielkanocne Warsztaty Sówek    

10 kwietnia - Wielkanocne Warsztaty Sówek

Religia w Kościele    

10 kwietnia - Religia w Kościele św. Jacka

Wielkanocne Warsztaty Motylków    

9 kwietnia - Wielkanocne Warsztaty Motylków

Wielkanocne Warsztaty Słoneczek    

8 kwietnia - Wielkanocne Warsztaty Słoneczek

Zajęcia Motylków    

7 kwietnia - Zajęcia Motylków

Od alchemii do chemii    

7 kwietnia - Od alchemii do chemii

Czyste Powietrze Wokół Nas    

28 marca nasze Sówki wzięły udział w konkursie "Czyste Powietrze Wokół Nas".

Międzynarodowy Dzień Teatru    

27 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru nasze panie odegrały dla dzieci przedstawienie "Jaś i Małgosia".

Wizyta w leśniczówce    

21 marca wybraliśmy się do leśniczówki w Otominie aby uczcić pierwszy dzień wiosny i rzeczywiście pogoda sprawiła nam wielką niespodziankę.

Droga Krzyżowa    

20 marca w ramach lekcji religii ksiądz Krzysztof wraz z dziećmi odprawił Drogę Krzyżową.

Cyrk Holiday    

14 marca mieliśmy okazję podziwiać występy Cyrku Holiday. Duże wrażenie zrobił na dzieciach kosmiczny ślimak oraz taniec z hula-hoop.

Miasto    

Nasze dzielne Sówki wykonały nie lada zadanie, powstało piękne Miasto Sówek, w którym odnaleźć możemy remizę strażacką, posterunek policji, szpital, a także cukienię, bibliotekę, kościół oraz wiele innych budynków.

Jasiu    

10 marca zawitał do nas Teatr Rozmaitości z przedstawieniem Jasiu w Krainie Bajek.

Bale    

28 lutego w każdej sali odbywały się Karnawałowe Bale Grupowe

Bal    

ach co to był za bal ... oczywiście Karnawałowy Bal Kulinarny pod hasłem GOTUJĘ SMACZNIE!

   
Karmnik    

W zimie pamiętamy aby dokarmiać ptaki.

Królowa Śniegu    

12 grudnia w naszym przedszkolu pojawiła się Królowa Śniegu.

Mikołaj    

6 grudnia do naszego przedszkola zawitał długo oczekiwany gość - witaj Święty Mikołaju!

Pinokio    

4 grudnia gościliśmy teatrzyk z przedstawieniem Pinokio.

Koncert Patriotyczny    

29 listopada w naszym przedszkolu odbył się Koncert Patriotyczny.

Dzień Pluszowego Misia    

25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia.

Centralne Muzeum Morskie    

15 listopada Motylki i Sówki wybrały się na wycieczkę do Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku.

Dzień Niepodległości    

8 listopada w związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości uczestniczyliśmy w uroczystym apelu. Dzieci z dumą odśpiewały hymn Polski.

Dzień Postaci z Bajek    

5 listopada obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek.

Bal Wszystkich Świętych - część 1    

31 października w naszym przedszkolu odbył się Bal Wszystkich Świętych.

Pasowanie Słoneczek    

18 października odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Dzieci z grupy Słoneczek przez kilka tygodni wytrwale przygotowywały się do tego szczególnego dnia by zaprezentować swoim najbliższym wszytko to, czego nauczyły się do tej pory będąc w przedszkolu. Po uroczystym pasowaniu przez Panią Dyrektor Słoneczka przystąpiły do degustacji smakołyków przyniesionych przez rodziców. Po zakończeniu uroczystości nadszedł czas na odpoczynek ale nie było to zbyt łatwe zadanie. Dzieci nawet z przymrużonymi oczami nadal podśpiewywały sobie piosenki, które wcześniej prezentowały Rodzicom. Jak widać było to dla nich bardzo ważne przeżycie, które z pewnością będą długo pamiętały.

Wycieczka do OKSiRu    

Wycieczka do OKSiRu.

Powitanie Jesieni    

Powitanie Jesieni.

Poczytaj mi mamo    

Poczytaj mi mamo.

5-lecie Przedszkola    

1 października minęło dokładnie 5 lat pracy naszego przedszkola. Tego dnia w całym przedszkolu od rana panowała podniosła uroczysta atmosfera. Dzieci, panie wychowawczynie oraz rodzice gromadzili się przy portrecie naszej Patronki. Przybył również ks. Proboszcz i odprawił Mszę św. Nagrodzone zostały też dwie prace Kubusia T. z grupy Sówki – w tym praca rodzinna, w którą zostały wkomponowane elementy natury. Wszyscy zostali zaproszeni na bardzo smaczny tort urodzinowy oraz pochód ulicami osiedla z balonikami i transparentem, na którym widniało logo przedszkola. Podczas przemarszu rozbrzmiewał gromki śpiew, z okien okolicznych kamienic wyglądali mieszkańcy, na jezdni zatrzymywały się samochody, z których wyglądali z zaciekawieniem kierowcy, a niekiedy najbliżsi maszerujących dzieci. Nie był to jednak koniec atrakcji zaplanowanych na ten dzień. Do przedszkola zawitała para aktorska z teatrem kukiełkowym, która przyjechała aż z Nowego Sącza. Dzieci miały okazję obejrzeć ciekawe przedstawienie pt. “Jak Karol został Papieżem” i przytulić kukiełki, które występowały w teatrzyku.

Policjanci    

30 września odwiedziło nas dwóch przedstawicieli Komendy Policji w Pruszczu Gdańskim. Na początku spotkania dzieci mogły dowiedzieć się jak wygląda praca policjanta. Zapoznały się także z akcesoriami, którymi posługuje się policjant min. czapka, lizak oraz kajdanki które wzbudziły ogromne zainteresowanie. Po części teoretycznej przyszedł czas aby nasi milusińscy mogli sami przekonać się jak to jest być policjantem. Przed przedszkolem czekał na nich radiowóz oraz motocykl. Dzieci bardzo chętnie wsiadały do samochodu, nie bały się nawet zasiąść za kierownicą. Wielkim powodzeniem cieszył się także drugi pojazd. Niejeden przedszkolak wsiadał na motocykl jak zawodowy kierowca. Dzieci otrzymały od funkcjonariuszy policji pamiątkowe odblaski oraz kilka wskazówek jak bezpiecznie poruszać się na drodze.

Międzynarodowy Dzień Języków Obcych    

26 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. Obchody rozpoczęliśmy od przywitania się w różnych językach: Dzień dobry, Good morning, Guten tag, Bonjour, Buenos dias, Buonogiorno. Wspólnie obejrzeliśmy przygotowaną prezentację multimedialną dotyczącą różnych narodowości. Poznaliśmy flagi, hymny oraz cechy charakterystyczne różnych krajów. A czy wiecie, że mop i beret zostały wymyślone przez Hiszpanów? Uczyliśmy się także piosenki w języku hiszpańskim: „Buenos dias”. Na koniec dzieci pokolorowały wybrane przez siebie flagi poszczególnych państw i otrzymały emblematy ze swoimi imionami w różnych językach.

Dzień Pieczonego Ziemniaka    

24 września obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Pieczonego Ziemniaka, pomimo pogody, która spłatała nam figla dzień uznajemy za udany. Czekało nas wiele atrakcji i smakołyków. Dziękujemy rodzicom za udział w konkursie kulinarnym, oraz za zaangażowanie się w tworzenie wspólnie z dziećmi Cudaka – kartoflaka.

Poznajemy Arizonę    

19 lipca gościliśmy mamę naszych amerykańskich kolegów Koen'a i Kade'a. Pani Ania dzielnie opowiadała o miejscu zamieszkania swojej rodziny - Arizonie. Dzieci miały okazję dowiedzieć się jaki jest krajobraz, warunki klimatyczne i upodobania kulinarne odległego kraju. Zachwyciły nas piękne zdjęcia przygotowane przez mamę. Dzieci z naszego przedszkola narysowały obrazki ilustrujące zapamiętane informacje. Na pracach znalazły się zatem: pająki, skorpiony, flaga amerykańska, czerwone góry, Wielki Kanion, kaktusy a nawet Indianie. Motylki narysowały dodatkowo kilka bardzo zielonych prac z łąką, lasem i trawą za którą p. Ania bardzo tęskni będąc daleko od swojej ojczyzny. Wszystkie dzieła stworzyły piękny pamiątkowy album, który mama otrzymała w ramach podziękowania za poświęcony nam czas.

   

... Rok przedszkolny 2012/2013 ...

   

... Rok przedszkolny 2011/2012 ...